Your web browser is out of date. For the best experience on Zimmer websites please upgrade to the latest version of Internet Explorer, Chrome, or Firefox.

Zimmer, Inc.

Geçmişimiz

Yenilik Hikayesi

file

Başlangıçta, Justin O. Zimmer 1926 gecesi eve geldiğinde çok sinirliydi. Warsaw (Indiana)'da beş yıl boyunca bir atel şirketinde ülke satış müdürü olarak görev yapmış ve firmanın atellerini 20 yıl boyunca satmıştı. Piyasayı biliyordu ve iyi bir fikir olduğunda, çalıştırdığı kişiler anlamasa da kendisi şıp diye anlıyordu.

Şirkete ürün yelpazelerine alüminyum atelleri eklemeyi tavsiye ettiğinde ve şirketten bir pay alıp alamayacağını tekrar sorduğunda, şirket kurucusunun dul eşi ona hayatında unutamayacağı bir yanıt verdi. Justin Zimmer karısını ve kızını o akşam kenara çekti ve “Yetti artık,” diye öfkesini döktü. ''Kadın utanmadan bana '‘Justin, sen sadece küçük bir balıksın!’” diyor. Böyle bir meydan okuma karşısında Justin Zimmer'a atel üretimi için kendi şirketini açmaktan başka bir yol kalmıyordu.

 

Küçük balığa bak sen!

Yeni şirketin ettiği kâr çok kısa süre içinde eski şirketini geçti ve şirket kurulduğu ilk yıl piyasa liderleri arasında yer aldı. Bugün Zimmer ortopedi konusunda dünya lideridir, 100 ülkede hizmet eden 8500'e yakın çalışanı vardır ve 100000'den fazla ürünü bulunmaktadır.

Bununla birlikte Justin Zimmer'in kızı 1926'nın sonlarına doğru bu işin yürüyebileceğine tek inananın babası olduğunu söyleyerek o günleri hatırladı.. “Annem bu işe karşıydı. Büyükbabamla büyük annem de.” Justin Zimmer bile bu işin başarılı olacağına dair inancını kaybetmek üzereydi. Hayatında yapmış olduğu tüm birikimleri riske etmek yerine iki yatırımcıyla anlaştı. İsimleri William Felkner ve William Rogers olan bu iki yatırımcı ceplerinden para koyup, Justin Zimmer'a iş deneyimi ve bilgisi nedeniyle kazanacakları kârın üçte birini vermeyi istiyordu.

Şirket kadrosunu kurma

Justin Zimmer, şirket kadrosunu kurma aşamasını otobiyografisinde şöyle hatırlamaktadır: ''Zimmer Üretim Şirketini açmayı göze almadan önce, J.J. Ettinger'in fabrika müdürü ve Dona Belle Harmon Cox'un sekreter ve muhasebeci olarak hizmetlerine güvenebileceğimi görebilmek istedim.''

Ettinger'in yanıtından anlaşıldığı kadarıyla, Justin Zimmer bu düşüncesini daha sık dile getirmiştir. Ettinger, bir kaç yıl sonra bir gazete röportajında yapacağı tutkulu konuşmaya gönderme yaparak , Zimmer'a, ''Sana çok defa bu işe girmemeni söylemeye çalıştım dinletemedim, ama bu sefer ben de seninleyim.''

Dona Belle Harmon Cox, o dönemlerde Zimmer'ın sekreteriydi. Cox 1987 yılındaki bir röportajda şöyle söylemiştir: “Zimmer bana büroda çalışmaktan ne kadar anladığımı sordu, ben de kendisine bana böyle bir fırsat verildiği takdirde mutlu olacağımı söyledim.” “Sonra da hesap kitap tutması için şehirden bir muhasebeci getirdim. İlk üç ay boyunca ofiste tek başınaydım.''

1927'nin başı

1927'nin başında, Zimmer'ın kızının hatırladığı kadarıyla kendisinin sık sık paten kaydığı Winona Caddesi ve Indiana Sokağında bulunan evlerinin kileri bir anda makine odasına dönüşüvermişti. Zimmer'ın kızı babasını, Ettinger ve Dr. C.F. Lytle (Hem doktor hem de eski firmada Zimmer'ın satıştan sorumlu bir iş arkadaşı) ile oturup yeni alüminyum atel ürünleri ve diğer ortopedik aletler hakkında kafa yorarken çok sık izlemiştir. Mayıs ayına gelindiğinde, ürünler Washington D.C'de yapılacak olan 1927 yılı Amerika Tıp Derneği toplantısında sunuma koyulmaya hazırdı ve çok geçmeden dokuz kişilik satış ekibi için 50 alüminyum atellik bir katalog çıkarıldı.

Kilerdeki operasyonlar bununla birlikte geçici bir zaman içindi. Zimmer North Detroit caddesindeki bir binadan boş bir yer kiraladı ve çok kısa zamanda yeni atel şirketi tüm enerjisiyle kurulmuş oldu. Ettinger'in sonradan hatırladığı kadarıyla fabrikanın ilk donatısı, delgeç baskı, yaprak metal kalıbı veren donatı, bir hamlaç ve çekiç ve teneke el makası gibi farklı küçük aletlerden müteşekkildir. İlk yılda elde edilen kârlar yeni makinelerin alınmasına ve şirketin kurulmasına harcanmıştır.

Zimmer'in kararının doğruluğu

Yeni ürünlerin tutulması Zimmer'ın ne kadar yerinde bir karar verdiğini kanıtladı. Yeni şirketin satışları çalışmaya başlamasının ilk yedi ayında 160,000' dolara ulaştı --Bu, bir yıl önceki eski firmanın satışlarının üzerinde şaşırtıcı bir rakamdı.

Yeni şirket için ilk engel ürünü satmak değil, müşterilerin memnuniyeti idi. Yerel ''uzmanlar'' Zimmer'ın kapılarını açtığında atellere olan talebin iki şirketi ayakta tutamayacağını düşünüyorlardı. Onlara göre şirketlerden biri ya da ikisi sınıfta kalacaktı. Ettinger'ın buna açıklaması “Ama yanılmışlardı!” oldu.

Büyüyen ortopedi alanı 1930'ların başındaki büyük buhranlı yıllarda yeni bir şirketin doğmasını sağladı. Bu süreçte kimse işten çıkarılmadı, sadece iki hafta boyunca daha az iş başı yapıldı. Gerçekte, Ettinger'in sonradan hatırladığı şekilde, firma New York'ta bulunan çok sayıda hastaneye yeni malzemeler üretmek için 1933'ün bayram tatilleri sırasında fazla mesai yaptı.

 

Dönüm noktaları: 1800'li yıllar

file
 • 1829 - H.S. Levert gümüş, altın, kurşun ve platinyumu köpekler üzerinde test ederek en uygun protez malzemesini bulmak amacıyla ilk çalışmalara başlar.
 • 1870 - Britanyalı cerrah Joseph Lister aseptik cerrahi teknikleri uygulamaya koyar. Bunlar enfeksiyonu azaltmış ve tüm modern cerrahi pratiklere kapılarını açmıştır.
 • 1883 - Surgeon W. A. Lane karbon çelik vidalı bir sistem ve iç fiksasyon için plakalar geliştirmiştir.
 • 1884 - Warsaw (Indiana)'un güneyindeki aile çiftliğinde Milton ve Nancy Zimmer'ın çocukları dünyaya geldi (31 Ağustos). Ona Justin O. Zimmer ismini verdiler.
 • 1886 - Alman doktor H. Hansmann iç fiksasyon için metal plakaları kullanacak ilk doktor oluyor.
 • 1890 - 19. Alman Cerrah Derneği Kongresi günümüzdeki pratiklerin halen temelini oluşturan total eklem protezinin genel hatlarını çiziyor.
 • 1895 - Alman bilim adamı Wilhelm Roentgen X ışınlarını (röntgeni) tanımlıyor. Bu ışınlar ortopedi için çok önemli bulgusal bir alet haline gelmiştir.
 • 1905 - J.O. Zimmer Western Union telgraf operatörlüğü eğitimini tamamlıyor ve aynı gün Warsaw (Indiana)'daki bir firmanın atel satış elemanı olmak için aldığı teklifi kabul ediyor. Sonraki yirmi yılda Zimmer çok başarılı bir satış elemanı olduğunu kanıtlayarak şirketin ülke satış müdürü oluyor.
 • 1907 - Tanınmış bir ortopedist olan İsviçreli Fritz Steinman çevresinde traksiyon uygulanabileceği dış fiksasyon cihazlarının kurulabileceği özel bir ''pin''in tanıtımını yapıyor.

Dönüm noktaları: 1920 - 1930

file
 • 1926 - 14 yıl önce geliştirilen paslanmaz çelik ortopedik protez cihazları için korozyona dayanıklı bir malzeme olarak tanıtılmıştır.
 • 1927 - Zimmer, satış elemanı ve iş arkadaşı olan J.J. Ettinger ile birlikte işi terkedip Zimmer Üretim Şirketini kurmaya karar veriyorlar. Warsaw (Indiana)'da bir bina kiralıyorlar.
 • 1927 - Dr. C.F. Lytle'ın tasarımda yapmış olduğu düzeltmeler ve kuzeni Raymond Zimmer'ın yaptığı alüminyum kaynaklama yenilikleri sayesinde Zimmer 50 tane alüminyum atel ürünü Washington D.C'de mayıs ayında yapılacak olan Amerika Tıp Derneği toplantısında ilk olarak tanıtılıyor ve Zimmer ateli bir anda faaliyet gösterdiği alanda lider konumuna geçiyor.
 • 1928 - Sir Thomas Fleming güçlü bir antibiyotik olan penisilini buluyor.
 • 1928 - Zimmer kırık yatağını tanıtıyor. Bu yatak çarşafların ve yatak lazımlıklarının değiştirilmesi için şilteyi alçaltarak dahiyane kalın bez sistemi ile hastaya destek olmaktaydı.
 • 1928 - Zimmer ilk yılında 160000 dolarlık satış yapmıştır.
 • 1929 - Zimmer İskoç bir cerrahın 1200 dolarlık cebire siparişi vermesiyle uluslararası piyasaya girer.

Dönüm noktaları: 1930 - 1940

 • 1930 - Ulusal ekonomideki buhrana rağmen Zimmer'ın yıllık hasılatı 200000 dolara ulaşır. Büyük Buhran döneminde Zimmer'ın satışları sabit kalmış ve şirkette işten çıkarılanlar olmamıştır.
 • 1930 - Alman cerrah Dr. Lorenz Bohler Steinman pini ve Kirschner çivisi gibi iç fiksasyon cihazlarının kullanımını yaygınlaştırıyor.
 • 1931 - Zimmer Kirschner çivileri, Bohler-Braun cebireleri ve diğer Bohler cihazları ile birlikte traksiyon ve dış fiksasyonda halen en önemli rol oynayan Steinman pini üretim hattını ekliyor.
 • 1931 - Bostonlu cerrah Marius Smith-Peterson da parsiyel kalça protezinde kullanmak üzere metal bir kap geliştiriyor.
 • 1932 - Tıpta enfeksiyona karşı donanımda kilit konumda olan sülfa ilaçlar piyasaya sürülüyor.
 • 1933 - Amerikan Ortopedi Cerrahları Akademisi Şikago'da oluşuyor.
 • 1933 - Zimmer'da bir Breys Bölümü açılıyor.
 • 1936 - Kobalt alaşım, Doktor C.S. Venable ve Doktor W. G. Stuck tarafından ortopedi cerrahisinde kullanıma giriyor. Bu, ortopedide yıllar boyu en popüler alaşımlardan biri olarak kalacaktır.
 • 1938 - Britanyalı cerrahlar ilk total kalça protezini uyguluyor.
 • 1930'ların sonu - Zimmer Dr. Vernon Luck'ın motoru ve kordonu sterilize edilebilen elektrikli kemik testeresini piyasaya sürüyor.
 • 1930'ların sonu - Zimmer müşterinin ihtiyaçlarına uygun ölçüde breysler üreterek çocuk felçli hastaların ihtiyaçlarına cevap veriyor.
 • 1939-45 - 2. Dünya Savaşı, sonradan ortopedide kullanılacak birçok yeni malzeme ile cerrahi tekniğin gelişmesi için itici güç oluyor.

Dönüm noktaları: 1940 - 1950

 • 1940 - Smith-Petersen'in kalça protezli çalışmasını temel alan birçok cerrah diz için femoral kalıp protezleri geliştiriyor.
 • 1942 - Zimmer'ın yıllık satışları 1 milyon dolara ulaşıyor.
 • 1943 - Dr. P.H.'ın artroplasti için akrilik kaplarıyla deneyler yapıyor.
 • 1946 - Judet kardeşler sonradan çok zayıf olduğu saptanacak akrilik bir kalça protezini tanıtıyor. Gelecek protezler için metal alaşımının gelişmesine yönelik çabalar.

Dönüm noktaları: 1950 - 1960

 • 1950 - Zimmer Dr. Palmer Eicher ortaklığıyla geliştirilen ilk kalça protezinin pazarlamasını yapıyor.
 • 1950'li yıllar - Dr. Paul Harrington skolyoz tedavisi için araştırmalara başlıyor.
 • 1950'li yıllar - Maksimum biyouyumluluk arayışı devam ederken implant cihazları için titanyum temelli ilk alaşımlar geliştiriliyor.
 • 1951 - Zimmer'ın yıllık satışları 2 milyon dolara ulaşıyor. J.O. Zimmer Florida'da tatil yaparken hayata gözlerini yumuyor.
 • 1951 - Birçok cerrah düzenli olarak paslanmaz çelikten kalça protezi uygulamasına başlıyor.
 • 1952 - Zimmer çok başarılı ortopedik olmayan bir cihaz olan Brown Electro-Dermatome™ Elektrikli Cilt Grefti Aletini yıllık toplantısında AMA'ya tanıtıyor.
 • 1958 - Zimmer skolyoz tedavisi için Harrington® Omurga enstrümantasyonunu piyasaya sürüyor.
 • 1959 - Britanyalı ortopedi cerrahı Sir John Charnley düşük sürtünmeli total kalça protezinde kapsamlı araştırmasına ve yeniliklerine başlıyor: Önce PTF polimer kapları, sonra da kemik çimentosunun harç olarak kullanımını piyasaya sunuyor.
 • 1959 - İleride Snyder Hemovac™ Yara Drenaj Cihazı olarak bilinecek cihaz üzerinde çalışmalara başlanıyor. Bu, Zimmer'ın lider konumdaki kapalı drenaj cihazları ürün yelpazesinin ilk ürünü oluyor. Operatör doktor Robert T. McElvenney ve Hal Snyder tarafından geliştirilen bu ürün Snyder laboratuvarlarında yaratılmış, 1960 yılında da Zimmer tarafından dağıtımı üstlenilmiştir.

Dönüm noktaları: 1960 - 1970

 • 1960 - Zimmer'ın yıllık satışları 4 milyon dolara ulaşıyor.
 • 1960'lı yılların başları - Kemik çimentosu malzemeleri uzun süreli fiksasyonda kullanılmak üzere daha da geliştiriliyor.
 • 1967 - Zimmer resmi İhracat Departmanının kurulmasıyla uluslararası bir şirket haline geliyor.
 • 1968 - Fabrika önemli oranda büyütüleceği için Warsaw (Indiana)'dan arazi satın alınıyor.
 • 1968 - İlk menteşesiz total diz ünitesi geliştiriliyor.
 • 1969 - Zimmer Kuzey Carolina'da kısa süreli ürünler satıcısı Little Üretim Şirketini satın alıyor. Bu alım kısa vadeli ürün üretiminin hasta bakım bölümünün genişlemesine yol açıyor.

Dönüm noktaları: 1970 - 1980

file
 • 1970 - Zimmer'ın yıllık satışları 27,2 milyon dolara ulaşıyor. Çalışan eleman sayısı 522'yi buluyor.
 • 1970'li yıllar - İmplantların çevresinde kemik büyümesinin sağlanması için gözenekli malzemelerine kullanımına başlanıyor.
 • 1971 - Zimmer ilk metal plastik kombinasyonu olan Charnley tipi total kalça protezini piyasaya sürüyor.
 • 1972 - Zimmer merkezi New York'ta olan Bristol-Myers'ın bir şubesi haline geliyor.
 • 1972 - Zimmer, polietilen malzemeden kalça kapları AAOS yıllık toplantısında (Washington D.C.) sunarak polietileni mantıklı bir ortopedik ürün olarak başarıyla kalıplayan ilk şirket oluyor.
 • 1973 - Zimmer metal ve plastik malzemeden ilk total diz protezini piyasaya sürüyor.
 • 1977 - Japonya'da bir pazarlama şirketi olan Nemoto Shokai'yi satın alarak şimdiki Zimmer Japonya'nın hayat bulmasını sağlıyor.
 • 1977 - Zimmer, merkezi Ohio'da bulunan Snyder Laboratuvarı şirketini satın almadan önce bu şirketin başarılı yara drenajı cihazlarının tek distribütörü idi. Snyder Laboratuvarları sonradan Zimmer Hasta Bakım Bölümünün bir parçası olmuştur.
 • 1979 - CAD/CAM sisteminin gelişi ürün fikirlerinin çabucak tasarıma dönüşmesini ve gelişmesini sağlamış, azami etkinlik kazanması ve en son teknoloji standartlarında kalite üretebilmesi için Zimmer'a tamamen entegre bilgisayar sistemi vermiştir.

Dönüm noktaları: 1980 - 1990

file
 • 1980'li yıllar - Malzeme ve cerrahi teknikler gelişmeye devam ediyor. Artroskopi cerrahisi ve kemik gelişmesinin elektrikli stimülasyonu gibi yeni alanlarda gelişmeler yaşanıyor.
 • 1983 - Zimmer dünyanın ilk artroskopi video konferansına sponsor oluyor. Uydu Şikago'dan 27 şehre canlı olarak artroskopi ameliyatını yayınlıyor. Bu eğitici deneyime 1000'den fazla cerrah iştirak ediyor.
 • 1983 - Zimmer merkez şirketi Bristol-Myers, Ortopedik Araştırma ve Eğitim Vakfı ile birlikte ortopedik araştırmalara burs programı başlatıyor ve dört yıllık bir sürenin sonunda 1 milyon dolardan fazla burs veriyor.
 • 1984 - Massachusetts'li genel cerrah Dr. William H. Harris ve MIT mühendisleri işlevini yerine getirebilen bir kalça içindeki gerçek basıncı ölçebilen, özel ölçüm aletleriyle donatılmış kalça protezini uyguluyorlar.
 • 1984 - Başarılı bir modüler kalça protezi olan total sistemin tanıtımına başlanıyor. Aynı yıl, Zimmer Miller/Galante Total Dizi de (artritik dizleri değiştirmek için modüler bir sistem) tanıtıyor. Bu yeni protez sistemleri kapsamlı tıp eğitimi ve çalışma atölyeleriyle desteklenmektedir.
 • 1987 - Zimmer 60. yıldönümünü kutluyor.
 • 1987 - Zimmer'ın satışları 500 milyon dolara tırmanıyor. Zimmer kataloğu 7000'den fazla ürünü kapsıyor ve kataloğun ağırlığı neredeyse 5 kilo.

Dönüm noktaları: 1990 - 2000

file
 • 1992 - Warsaw (Indiana)'da yeni bir merkez bina kuruluyor.
 • 1993 - Zimmer Ponce (Puerto Rico)'de yeni bir üretim tesisi açıyor.
 • 1994 - Zimmer Collagraft® Kemik Grefti Matriksi tanıtıyor.
 • 1995 - Zimmer kapsamlı bileşen konfigürasyonlarıyla ve çoklu yüzey kaplamalarıi femoral ve tibial ekleme ve yenilikçi, hassas ölçümler yapabilen tam ve tamamen entegre bir sistem olan NexGen® Tam Diz Çözümünü piyasaya tanıtıyor.
 • 1995 - Zimmer Öğütmeli ve beşi bir arada testere bıçağı seçeneklerine sahip kolay, kesin ve yeniden üretilebilir teknik sunabilen MICRO-MILL® Ölçüm cihazını piyasaya sürüyor.
 • 1997 - Başkan Ray Elliott Zimmer'e katılıyor.
 • 1998 - Zimmer eklem protezi ameliyatlarında kullanılan ve bir öğütme robotu olan ROBODOC™ Cerrahi Yardımcı Sistemiyle kullanılan ürünlere kendi kalça ürünlerini de eklemek için Integrated Surgical Systems ile anlaşmaya vardığını duyuruyor.
 • 1998 - Zimmer yenilikçi çapraz bağlı polietilen formülasyonunu piyasaya sunmak için anlaşmaya vardığını duyuruyor. Çapraz bağlı polietilen protez bileşenlerinin aşınmaya karşı performansını arttırır.
 • 1998 - Zimmer Mükemmel Eklem Protezi Ürünleri ve Hizmetleri için Mükemmeliyet Ödülüne layık bulunuyor. Bu ödül Zimmer markalarının ortopedi pazarındaki gücünün tanındığını göstermektedir.
 • 1999 - Zimmer internetteki ilk canlı diz protezi ameliyatının sponsoru oluyor.
 • 1999 - Zimmer'ın Ortopedi Cerrahisindeki Mükemmel Hizmeti ortopedi cerrahilerine yapılan bağımsız bir anketle belgeleniyor. Zimmer 17 hizmet kategorisinden 11'inde ilk sırada yer almıştır.
 • 1999 - Zimmer kendi diz ürünlerini ROBODOC™ sistemiyle kullanılan ürünlere eklemek için Integrated Surgical Systems ile anlaşma imzalıyor.

*Trademark of Integrated Surgical Systems, Inc.

Dönüm noktaları: 2000'den günümüze

 • 2000 - Zimmer protez üzerindeki kemiğin içe doğru büyümesine olanak sağlayan Trabecular Metal™ bir yapı olan Hedrocel® biyomalzemeyi piyasaya sürmek amacıyla Implex Corporation'la stratejik bir ortaklık kuruyor. Malzemenin fiziksel özellikleri çok geniş yelpazede protez uygulamalarını mümkün kılabilir.
 • 2000 - Bristol-Myers Squibb Zimmer'dan ayrılma planlarını duyuruyor.
 • 2001 - 7 Ağustos'ta Zimmer Bristol-Myers Squibb'ten koparak ZMH sembolünü kullanarak New York Borsasına giriyor.
 • 2001 - İlk Zimmer® Minimally Invasive Solutions™ (MIS) 2-Incision™ Kalça Protezi yapılıyor. Bu prosedürde geleneksel 10 inçlik (25 cm) insizyon yerine iki yerden 1 ½ (4 cm) inçlik insizyonlar alınmaktadır.
 • 2003 - Zimmer İsviçre merkezli ortopedik malzeme üreticisi ve Avrupa'da lider bir rekonstrüktif şirketi olan Centerpulse AG'yi satın alıyor. Bu satın alım sonucunda Zimmer ürün yelpazesini çabucak büyüyen omurga protezi piyasasına ve rekonstrüktif diş piyasasına büyütüyor.
 • 2003 - Zimmer Trabeküler Metal Teknolojisini piyasaya sürdüğü yenilikçi Herdrocel biyomalzemeni yapan New Jersey'de bulunan özel bir şirket olan Implex Corporation'ı satın alma isteğini duyuruyor.
 • 2003 - Zimmer, Zimmer minimal invazif çözümleri yöntemleri ve teknolojileriyle cerrahi becerileri ilerletmek için kurulan en son teknolojiye uygun ve en modern koşullarda yapılan eğitim tesisini (Zimmer Enstitüsü) açıyor. Tüm dünyaya uydu sistemleri sonradan eklenmiştir.
 • 2004 - Zimmer, Implex Corp.'un alımını tamamlıyor ve Zimmer Trabeküler Metal Teknolojisini Bölümünü açıyor.
 • 2004 - Zimmer Minimally Invasive Solutions Quad-Sparing™ Total Diz Protezi Yöntemini başlatarak cerrahlara total diz protezini kasları ve tendonları kesmeden uygulama olanağı veriyor.
 • 2005 - Zimmer MIS diz protezi için elektromanyetik bilgisayar yöngüdüm teknolojisini piyasaya sürüyor. Bu da mevcut optik yöngüdüm yöntemlerinde görülen doğru çizgi elde etme problemlerinin olmaması için daha kolay bir kullanım olanağı vermektedir.
 • 2005 - Zimmer Revivicor A.Ş.'den tüm dünyada rejeneratif tedaviler için genetik olarak değiştirilen ksenogenetik dokuların tüm dağıtım haklarını almıştır. Zimmer ilk olarak ortopedik uygulamalar için teknoloji geliştirmeyi planlamaktadır. Bu plan zarar gören tendonun, bağın, menisküsün, kıkırdağın, kemiğin ve omurga çekirdek dokularının onarılması ve değiştirilmesini kapsar.
 • 2005 - Zimmer iNav™* Taşınabilir Elektromanyetik Yön Güdüm Sistemini piyasaya sürmüştür. Bu sistem Zimmer’ın Medtronic A.Ş. ortaklığı ile diz protezi cerrahisinda düşük maliyetli, taşınabilir elektromanyetik bilgisayarlı yön güdüm sistemi ile vücut bulmuştur. *Medtronic A.Ş.'nin ticari markası
 • 2006 - Zimmer sadece kadın hastaların gereksinimlerine yanıt vermek için özel olarak tasarlanmış Gender Solutions® Diz İmplantını piyasaya sürmüştür.
 • 2006 - Gıda ve İlaç Dairesi araştıırmaya yönelik yeni ilacın (IND) Neokartilaja uygulanmasını onaylar. ISTO Teknolisi A.Ş. onayıyla geliştirilen Neokartilaj, doku kullanılarak değiştirilen yaşayan bir doku greftidir. IND onayı, yeni kartilaj rejenerasyonu tedavisi kapsamında, şirketlere klinik deneylerde insanları denek olarak kullanma izni vermektedir.
 • 2006 - Zimmer'a Zimmer® BRIGIT™ Kemik Parça Alma Ölçüm Aleti için fikrî mülkiyet hakları verilmiştir. BRIGIT sistemi sesle etkinleştirilen, elektromekanik ve uzaktan kumandalı bir koldur. Bu sistem, uzamsal konumlandırma için ve bir kılavuzun ya da aletin yönlendirilmesinde kullanılmaktadır.
 • 2007 – Zimmer merkezi Plainville (Massachusetts)'de kurulu olan Endius A.Ş.'yi satın alır. Bu şirket çığır açan minimal invazif cerrahi ürünler, implantlar ve omurga hastalığının tedavisinde kullanılan teknikler konusunda bir önderdir.
 • 2007 - David C. Dvorak Zimmer Holding A.Ş.'nin Başkanı ve Genel Müdürüdür. Dvorak Zimmer'a 2001 yılında katılmış ve daha önce Küresel İşler Başkanı olarak hizmet vermiştir.
 • 2007 - Zimmer, ortopedi cerrahlarının kalça, diz ve omurga protezi ameliyatında daha doğru sonuçlar elde etmelerine yarayacak tıp yazılımları, ölçüm cihazları ve bilgisayarla çalışan sistemler konusunda lider Montreal merkezli ORTHOSoft A.Ş.'yi satın almaktadır.
 • 2007 – Zimmer Zimmer NexGen® LPS –Flex Hareketli Diz Sistemini piyasaya sürmek için Ön Piyasa Onayı (PMA) almıştır. Bu sayede A.B.D.'de hareketli taşıyıcılı diz protezi sunan iki şirketten biri olma ünvanına erişmiştir.
 • 2008 – Abbott Spine'ı satın alıyor. A.B.D. 'deki merkezi Austin (Teksas) olan 1996'da kurulmuş ve Bordeaux'da (Fransa) uluslararası bir tesise sahip olan Abbott Spine, omurga hastalıklarının tedavisinde kullanmak için bir dizi yenilikçi teknoloji ve teknik geliştirmiştir.