Your web browser is out of date. For the best experience on Zimmer websites please upgrade to the latest version of Internet Explorer, Chrome, or Firefox.

Zimmer, Inc.

Gizlilik İlkesi

Zimmer A.Ş.'ye ait ve Zimmer A.Ş.'nin kullandığı web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Zimmer küresel tıp cihazı şirketi olmakla birlikte yenilikçi ve kişilleştirilmiş eklem protezi teknolojilerinde bir dünya lideridir. Amacımız tüm dünyada hastalara yeniden hareketlilik kazandırmak, acılarını azaltmak ve yaşam kalitelerini arttırmaktır.

Bu web sitesi gizlilik ilkesi hem bilgi pratiklerimizi hem de web site aracılığıyla kişisel bilgilerinizin toplanma ve kullanılma şeklindeki seçenekleri açıklamaktadır. Bize bu web sitesi yoluyla bilgi gönderiyorsanız, o bilginin bizim tarafımızdan kullanılmasına ve ifşa edilmesini bu ilke gereğince onayını veriyorsunuz.  

Topladığımız Kişisel Bilgi

Bu web sitesinin birçok bölümünü kişisel bilgilerinizi girmeden tarayabilirsiniz.  Örneğin hastalar veya sağlık sağlayıcıları için tekliflerimizi gözden geçirebilir veya şirketimiz ve yönetimimiz hakkında okuyabilirsiniz.  Yalnız, hizmetlerimizden birine kayıt olmayı, Bize Ulaşın linkinden bize soru sormayı veya şirketimize iş başvurusunda bulunmayı düşünürseniz sizden bazı bilgileri almak zorunda kalırız. Topladığımız bilgi istenilen ürün veya hizmetle ilişkili olacaktır (İsminiz ve ulaşım bilgileriniz, istediğiniz ürün ve hizmetin doğası ve isteğinizi yerine getirebilmemiz ve size yanıt verebilmemiz için gerekli bilgi). Eğer Zimmer'a web sitemize girerek bir iş başvurusunda bulunuyorsanız sizden mevkiniz, eğitiminiz, geçerli lisanslar veya belgeleriniz, önceki iş geçmişiniz, referanslarınız ve kendiniz hakkında eklemek istediğiniz diğer bilgiler alınır. 

Arada sırada, web sitemizin içeriği, hizmetleri veya ürünler hakkında yorumunuzu almak için sizi ankete veya oylamaya davet edenilir. İletişim bilginizi vermeyi tercih ettiğiniz takdirde anketle ilgili ek bilgi size verilir, aksi takdirde yanıtlarınız anonim kalır.

Sitelerimiz aracılığıyla topladığımız her bilgi Zimmer'a ait olacaktır.  

A.B. - A.B.D ve İsviçre - A.B.D. Güvenli Liman Belgeleme

Güvenli Liman belgeleme programı A.B.D. Ticaret Departmanı ve Avrupa Komisyonu tarafından ortak sponsorluğuyla sağlanan uluslararası bir veri gizlilik programıdır.  Aşağıdaki Zimmer şirketleri A.B.D.-A.B. ve A.B.D.-İsviçre veri gizliliği ve güvenlik çerçevelerine bu program altında bağlılıklarını gönüllü olarak belgelemiştirler: Zimmer Holding A.Ş., Zimmer A.Ş., Zimmer US A.Ş., Zimmer Dental A.Ş., Zimmer Spine A.Ş., Zimmer Surgical A.Ş., Accelero Health Partners LLC, ve Zimmer Orthobiologics A.Ş..

Bu belgelerle Zimmer şirketleri Güvenli Liman Bildiri, Seçme, İleriye Transfer, Güvenlik, Veri Bütünlüğü, Giriş ve İnfaz prensiplerini desteklemeye adamışlardır. Bu prensipler ile Zimmer'ın Güvenli Liman Belgeleme Programı altında kalan yan zorunlulukları hakkında bilgi sahibi olmak için A.B.D. Ticaret Departmanı Güvenli Liman web sitesine şu sayfadan ulaşabilirsiniz:  www.export.gov/safeharbor/. Aynı zamanda Zimmer'ın Güvenli Liman belgeleme bilgisini bu site aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz. Zimmer'ın Güvenli Liman gizlilik pratikleri hakkında sorularınız olduğunda veya bilginizin doğru idare edilmediğini düşünüyorsanız, Zimmer'azimmer.consumerrelations@zimmer.com adresinden ya da web sitemizdeki Bize Ulaşın linkinden yazabilirsiniz.  

Kurabiyeler ve Diğer Anonim Web Yol Gözetimi Teknikleri

Birçok web sitesinde olduğu gibi, web sitemizdeki ''kurabiyeleri'' bize ileriki ziyaretlerde daha iyi hizmet etmeleri ve sitemizin içerik ve fonksiyonu değerlendirerek onları daha iyi hale getirmeleri için kullanıyoruz.  Kurabiye bir web sitesinin gönderdiği küçük bir metin olmaktadır. Bu web tarayıcısı tarafından kabul edilir ve sonra sabit diskinize yerleştirilir.  Kurabiyelerden toplanan bilgi sizin sayfamızı geçmişte ziyaret ettiğiniz gösterir ve size bazı ürün ve hizmetlerimizi kullanmak için her yeni ziyaretinizde yeniden bilgi girme zorunluluğunuzu ortadan kaldırır. Bu veya ziyaret ettiğiniz web sitelerinden gelen tüm kurabiyeleri tarayıcınızla pasif hale (kurabiye red ayarına) getirebilirsiniz.  Bu size bilgisayarınızdaki kurabiyelerin kabul edilmesinde daha büyük bir kontrol olanağı tanıyacaktır. Bununla birlikte kurabiyeleri reddettiğinizde bu web sitesinin kimi kısımları doğru çalışmaz veya yavaşlayabilir.  Web sitelerimizi kullanırken kurabiyeleri etkin halde bıraktığınız takdirde, tanımlanan amaçlar için kurabiyelerin kullanımına razı oluyorsunuz demektir.

Toplanan Bilginin Kullanılması ve Paylaşılması

Zimmer bağlantıları, yan kuruluşları ve ilgili şirketlerinin yanı sıra istediğiniz ürün ve hizmeti sağlamada ya da pazarlama ve yönetimde şirketimize yardımcı olan üçüncü şahıslarla da bilgilerinizi paylaşabilir.  Buna web sitelerimizin kullanımını değerlendirmemiz ve web sitemizin içeriğini devamlı olarak düzeltmemizi sağlayan web sitemizin kullanımı hakkında analizler gönderen şirketler de dahil. 

Yaşadığınız yerden yurt dışına, mesela diğer ülkelerdeki Zimmer şirketlerine yapılacak veri transferinin büyüklüğünü dikkate alarak lütfen verilerinizin farklı standartlarda kullanılıp ve korunabileceğini not alın.  (Zimmer şirketlerinin listesi bu web sitesinde kayıtlıdır ve başka bölgelere açıldığımızda bu liste güncellenecektir.)  Zimmer'ın verilerinizin olması gereken şekilde korunması için güvenlik önlemleri almış olduğunu unutmayın. Buna verilerinize giriş izni verilen üçüncü şahıstan alınan yazılı teminat da dahildir. Bu teminata göre üçüncü şahısların Zimmer'ın koruma seviyesine eşit standartta bir veri koruma standardı olmalıdır. 

Zimmer bize web sitemiz yoluyla temin ettiğiniz kişisel bilgileri üçüncü şahısın ayrı bir kullanımı için paylaşmamakta veya satmamaktadır. 

Zaman zaman müşterilerimiz, satış, çevrim için web site trafiği paternleri ve bu gibi bilgiler hakkında toplu istatistiği şirketimizin ve hizmetlerimizin gelişmesine katkıda bulunan üçüncü şahıslara temin edeceğiz. Bununla birlikte bu istatistiklerde kişisel tanımlayıcı hiçbir bilgi bulunmayacaktır. 

Zimmer şirketimizi tümden ya da kısmen satacağımızda, atama yapacağımızda veya transfer edeceğimizde kişisel bilgilerinizi satın alacak şirkete ya da şahsa transfer etmemiz mümkündür.  Bununla birlikte satın alıcı, atanmış veya tranfer edilmiş şirket veya şahsın kişisel bilginizi Gizlilik İlkesinde yer alan yaptırımlarla tutarlı olarak koruması gerekmektedir.  

Bilginizin güvenliğinin korunması

Geçerli yasa ve düzenlemelere uygun olarak, Zimmer kişisel bilginizi kaybolma, hatalı kullanım, değiştirme, hırsızlık, yetkisiz giriş veya yetkisiz ifşa tehlikesine karşı doğru olan fiziksel, elektronik ve idari güvenlik önlemlerini almıştır.  Yeni güvenlik tehdidi ortaya çıktığında riskleri hemen minimize edebilmek için bu güvenlik önlemlerini devamlı olarak değerlendiriyoruz.  Bununla birlikte, tüm web sitelerinde olduğu gibi, halka açık web sitelerimiz aracılığıyla toplanan verilerin % 100 güvenliğini ne yazık ki temin edemeyiz. 

Bize web sitemiz yoluyla (fatura çıkarılması için) kredi kartı detayları gibi hassas bir kişisel bilgi veriyorsanız bize ulaşmadan önce bilgilerinize giriş yapma riskini minimize etmek için lütfen kullanmakta olduğunuz bilgisayarda güncel bir anti-virüs yazılımının olmasına dikkat edin.  Bu site ile bağlantılı olarak yapılan her tür kredi kartı ödeöesi başka bir siteye link edilir. Bu site, Ödeme Kartı Endüstrisi (lider küresel kredi kartı şirketleri) tarafından çıkarılmış kredi kartı verisini toplamak ve işlemek için bir dizi özel güvenlik yaptırımına uyduğunu kanıtlamıştır.

Çocukların Gizliliğine Duyduğumuz Önem

Bu web sitesi 18 yaşından küçük çocukların kullanımına uygun amaçla hazırlanmamıştır.  Çocuklardan dikkatsizlik sonucu toplanan kişisel bilgiler derhal silinecektir.  Bu, sağlık görevlilerinin ürün ve hizmet bilgisi talepleriyle bağlantılı olarak topladığı çocuklar hakkındaki tıbbi bilgileri etkilemez.

Kendi Bilginizi Güncelleyin, Değiştirin ve Düzeltin

Zimmer kişisel verilerinizin tam ve toplanmış olduğu amaçlar için güncel olmasını sağlamak için gereken adımları atar.  Bilginiz değiştiğinde veya sizden aldığımız bilginin hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilginizi güncellememiz veya düzeltmemiz için arayın.  Yasal yaptırımlar ve sınırlamalarla tutarlı olarak Zimmer sizin hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerin bir nüshasının sizde kalmasına izin vermektedir.  Bu nüshayı almak için lütfen zimmer.consumerrelations@zimmer.com adresine yazın.  İsteğinizi yerine getirmek için sizden ek bilgi almamızın gerekebileceğini lütfen not alın.

Abonelikten Çıkma Hakkı

Katılmak istemediğiniz takdirde sunmakta olduğumuz her hizmetin aboneliğinden çıkma hakkınız vardır. Abonelikten çıkmak için lütfen sitemizdeki Bize Ulaşın linkinden daha fazla bilgi alın ya dazimmer.consumerrelations@zimmer.com adresimizden bize ulaşın.  Rızanızı çekmeye karar verdiğiniz dönemde önceden sipariş ettiğiniz bir ürün ve hizmet varsa, tercihlerinizi güncellemek için biraz zaman gerekebilir. Talebinizi yerine getirmemiz için bize süre tanıyın.

Diğer Web Sitelerine Linkler

Web sitemizin Zimmer'a ait olmayan ve Zimmer tarafından işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantıları olabilir. Üçüncü şahısa veya şirkete ait web sitelerin gizlilik ilkeleri ve pratikleri kontrolümüz dışında olduğu ve bundan da sorumlu tutulamayacağımız için diğer web sitelerinin gizlilik ilkelerini ve pratiklerini dikkatle okumanız gerekmektedir.

Bu Gizlilik İlkesine Yapılacak Değşiklikler

Hem ek hizmetler sunduğumuz hem de gizlilik yasa ve düzenlemeleri değiştiği için, bu İlkeyi revize etmemiz ya da güncellememiz icap edebilir.  Değişikliklerden haberdar olmanız için sitemize kimi girişlerinizde bu İlkeyi gözden geçirin.  Lütfen kişisel bilginizi bilginin toplandığı tarihteki geçerli gizlilik ilkesine uygun şekilde kullandığımızı not edin.

Bize Ulaşın

Sorularınız olduğunda lütfen zimmer.consumerrelations@zimmer.com e-posta adresimize ya da P.O. Box 708 1800 West Center Street, Warsaw, IN 46581-0708 adresimize yazın.

Güncellenme tarihi:  30 Mart 2012 

© 2012 Zimmer, A.Ş.  Tüm Hakları Korunmuştur..