Your web browser is out of date. For the best experience on Zimmer websites please upgrade to the latest version of Internet Explorer, Chrome, or Firefox.

Zimmer, Inc.

Normal Aktivitelerime Dönebilmem İçin En Az Ne Kadar Süre Geçmesi Gerekir?

activities-knee-surgery-banner

Diz ameliyatınızı izleyen aylarda muhtemelen kendinizi kasmamanız ve omuza yüklenmemek için konumunuzu değiştirmeniz de tavsiyeler arasında yer alacak.

Tam zaman kişiden kişiye farklılık göstereceği gibi, diz protezi ameliyatından sonraki altı hafta içinde bir baston yardımıyla yürüyebilirsiniz. Ve kendinizi ameliyattan sonraki altı-sekiz hafta içinde araba kullanacak kadar iyi hissedebilirsiniz. Birçok doktor cinsel aktivitelerinize kendinize güvendiğiniz zaman yeniden başlamanızda sakınca bulmaz. Her zaman olduğu gibi doktorunuzla sizin özel durumunuz için neyin güvenli olduğunu sormak en iyisidir.

Birçok durumda başarılı diz protezi ağrınızı ve sertliğinizi dindirir ve normal günlük aktivitelerinize dönmenizi sağlar. Ama ameliyattan sonra tamamen iyileşmiş olsanız da hayatınızda belli kısıtlamalar olacaktır. Normal günlük aktivilere diz eklemlerinize aşırı gerilim veren temaslı sporlar ve aktiviteler dahil değildir. Suni ekleminiz değiştirilebilse de ikinci protezin ilki gibi başarılı geçmesi nadirdir.

Dirsek protezini izleyen ilk iki yıl boyunca, bakterilerin kana karışmasına neden olabildiklerinden doktorunuz dişle ilgili tedaviler ya da cerrahi girişim öncesinde koruyucu antibiyotik almanızı tavsiye edebilir. Genelde yapmanız gereken, ortopedistinizle ve diş hekiminizle ya da ürologunuzla konuşup programınızdaki diğer operasyonlardan önce koruyucu antibiyotik almanızın gerekip gerekmediğini öğrenmek olacaktır.

 

Last Updated: 2011-11-20© 2013 Zimmer, Inc. (owner of site) version 6.0